Úvod > Mateřská škola > O nás

O nás

První zápis v kronice mateřské školy je z roku 1965. Naše mateřská škola je jednotřídní, je postavena ve středu obce v adaptované budově, která byla nově otevřena v roce 1986. Součástí mateřské školy je školní jídelna s vývařovnou. Během let byla mateřská škola zmodernizována.

Kapacita mateřské školy je 25 dětí, kapacita školní jídelny je 100 obědů. Provoz mateřské školy je celodenní, jsou přijímány děti od 2 do 6 let a děti s odkladem školní docházky. Nový Kostel je spádová obec, z tohoto důvodu dojíždí do mateřské školy také děti z Kopaniny, Horky, Hrzína a Křižovatky. V mateřské škole se stravují také žáci místní základní školy. Provoz mateřské školy je od 1. září do 31. srpna, v letních měsících je provoz přerušen na 6 týdnů. Provoz mateřské školy je od 6.30 do 16.00 hodin.

Všichni zaměstnanci školy vytváří pro děti příjemné a klidné prostředí tak, aby se cítily bezpečně a spokojeně. Naše mateřská škola je zapojena do projektu EU, týkající se přeshraniční spolupráce mateřských škol. V rámci projektu spolupracujeme s mateřskými školami Erlbach a Markneukirchen, Maryeney, Bad Brambach a Luby. V rámci tohoto projektu probíhá na naší škole animace německého jazyka.

Úzce spolupracujeme s místní základní školou. Pořádáme společné sportovní a kulturní akce. Rodiče vnímáme jako důležité partnery ve výchově dětí, proto je zapojujeme co nejvíce do dění mateřské školy. Na škole probíhá náprava řeči, kterou provádí logopedická asistentka, která úzce spolupracuje s rodiči dětí, upozorňuje rodiče na správný postup při nápravě řeči,
pí. ředitelku informuje o výsledcích nápravy řeči.

Personální a pedagogické zajištění

Ředitelka školy Libuše Návarová - kvalifikovaná